Wczytywanie...

Praca Mińsk Mazowiecki – oferty pracy na JobsferaWarszawa.pl

Mińsk Mazowiecki to ważne centrum gospodarcze, edukacyjne i kulturalne. Praca w Mińsku Mazowieckim czeka więc na wielu różnych specjalistów. Zapoznaj się z charakterystyką tego miasta i sprawdź, czy to właśnie Ciebie poszukują lokalni pracodawcy. Szukaj pracy na stronie Jobsfera Warszawa.

Praca Mińsk Mazowiecki – jak wygląda sytuacja na lokalnym rynku pracy?

Mińsk Mazowiecki to miasto położone w województwie mazowieckim, należące do aglomeracji warszawskiej. Jest ono lokalnym i ponadlokalnym centrum:

 • gospodarczym (posiada rozwinięty przemysł, handel i usługi),
 • militarnym (znajduje się tam wojskowa komenda uzupełnień i baza lotnicza),
 • edukacyjnym (mieści się tam sześć szkół średnich, szkoła wyższa i uniwersytet trzeciego wieku),
 • kulturalnym.

W Mińsku Mazowieckim dominuje przemysł elektromaszynowy, obuwniczy, spożywczy, drzewny, odzieżowy, chemiczny oraz materiałów budowlanych.

Jak wynika z danych GUS z 2021 roku, na 100 mieszkańców pracuje tutaj 195 osób, z czego 56,7 proc. stanowią kobiety, a 43,3 proc. mężczyźni. Najwięcej mińszczan pracuje w przemyśle i budownictwie – 27,7 proc., sektorze rolniczym (rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo) – 24,4, proc. i usługowym (handel, naprawa pojazdów, transport, zakwaterowanie i gastronomia, informacja i komunikacja) – 20,6 proc. Najmniej w sektorze finansowym (działalność finansowa i ubezpieczeniowa, obsługa rynku nieruchomości) – 1,6 proc.

Zarobki w Mińsku Mazowieckim – ile wynosi przeciętne wynagrodzenie?

W 2021 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w gminie Mińsk Mazowiecki wynosiło 5 091,06 zł, co odpowiada 84,8 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w Polsce. Najwięcej zarabiają pracownicy branży informacji i komunikacji, czyli m.in. pracownicy branży IT, a także pracownicy naukowi i techniczni oraz osoby zatrudnione w branży nieruchomości. Najniższe wynagrodzenia z kolei otrzymują pracownicy usług i magazynierzy oraz pracownicy z branży gastronomicznej i hotelarskiej.

Jak wygląda sytuacja bezrobocia w Mińsku Mazowieckim?

Stopa bezrobocia na koniec 2021 roku wynosiła w gminie Mińsk Mazowiecki 4,6 proc. (4,9 proc. wśród kobiet i 4,4 proc. wśród mężczyzn). Co istotne, Mińsk znajduje się w czołówce mazowieckich miast, w których bezrobocie jest najniższe. Poza tym, tendencja jest wyraźnie spadkowa, co daje nadzieję wszystkim mieszkańcom, którzy nadal poszukują zatrudnienia.

Praca w Mińsku Mazowieckim i okolicach – najważniejsi pracodawcy

Mińsk Mazowiecki i powiat miński obfitują w przedsiębiorstwa, które mają duże znaczenie dla gospodarki całego regionu. Są to:

 • ZNTK „Mińsk Mazowiecki” – polska firma zajmująca się budową, unowocześnianiem, naprawą i utrzymaniem taboru szynowego;
 • Fabryka Urządzeń Dźwigowych – producent urządzeń dla różnych gałęzi przemysłu i handlu, m.in. suwnic, żurawi oraz konstrukcji stalowych;
 • Bartek S. A. – największy producent obuwia dziecięcego w kraju. Firma posiada cztery grupy wielkościowe obuwia: niemowlęcą, poniemowlęcą, przedszkolną oraz szkolną. Produkuje także akcesoria, m.in. maseczki oraz wkładki;
 • Harper Hygienics – producent produktów higienicznych do oczyszczania skóry, m.in. płatków i chusteczek do demakijażu, chusteczek do higieny intymnej. Posiada on także linię produktów gospodarczych;
 • P.P.H. „Folpak” – producent wyrobów foliowych, m.in. stretchu, folii termokurczliwych, do laminacji, do głębokiego mrożenia oraz technicznych. Poza tym firma posiada posiada w swojej ofercie folię agro, torebki, reklamówki foliowe i worki na śmieci;
 • Mazowiecka Fabryka Mebli StanPlus Sp. J. – producent systemów zabudowy wnętrz, frontów meblowych oraz drzwi przesuwanych do szaf wnękowych;
 • Luba Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – producent chusteczek i ściereczek nawilżanych dla dorosłych, dzieci, zwierząt oraz do utrzymywania czystości w domu;
 • Kosbud Bracia Kosińscy Sp. J. – systemów ociepleń, okładzin elewacyjnych, tynków oraz farb.

W wyżej wymienionych przedsiębiorstwach umowa o pracę to standard. Pracownicy mogą bowiem liczyć na stabilne warunki zatrudnienia oraz szereg benefitów pozapłacowych.

Praca w Mińsku Mazowieckim od zaraz – w jakich branżach?

Jak wynika z danych Barometru Zawodów na rok 2021 dla Mińska Mazowieckiego, deficyty pracowników odnotowuje się w sektorach:

 • budowlanym – m.in. betoniarze i zbrojarze, brukarze, cieśle i stolarze budowlani, dekarze i blacharze budowlani, kierownicy budowy, murarze i tynkarze, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, robotnicy budowlani, robotnicy obróbki drewna i stolarze, ślusarze, spawacze, technicy budownictwa,
 • medycznym – fizjoterapeuci i masażyści, lekarze, pielęgniarki i położne, opiekunowie osób starszych i niepełnosprawnych,
 • edukacyjnym – nauczyciele przedmiotów zawodowych, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedszkoli, nauczyciele szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych,
 • motoryzacyjnym – mechanicy pojazdów samochodowych, blacharze i lakiernicy samochodowi,
 • TSL – kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, magazynierzy,
 • elektryczno-elektronicznym – elektrycy, elektromechanicy, elektromonterzy, inżynierowie elektrycy i energetycy,
 • spożywczym – pracownicy przetwórstwa spożywczego, przetwórcy mięsa i ryb,
 • przetwórstwa przemysłowego – operatorzy obrabiarek skrawających, operatorzy maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, rzemieślnicy obróbki szkła i metali szlachetnych.

Poza tym, w Mińsku Mazowieckim pracę mogą znaleźć również krawcy i pracownicy produkcji odzieży, lakiernicy, pomoce kuchenne, pracownicy poligraficzni, pracownicy socjalni, sprzedawcy i kasjerzy, pracownicy fizyczni w produkcji i pracach prostych, sprzątaczki i pokojowe.

Kto może mieć problemy ze znalezieniem zatrudnienia w Mińsku Mazowieckim?

Mińsk Mazowiecki boryka się z nadwyżką:

 • animatorów kultury i organizatorów imprez,
 • geodetów i kartografów,
 • specjalistów do spraw księgowości i rachunkowości,
 • kelnerów,
 • sekretarek,
 • dekarzy,
 • gospodarzy budynków,
 • monterów,
 • operatorów maszyn do produkcji obuwia,
 • kasjerów bankowych,
 • techników elektroników,
 • pracowników opieki osobistej w ochronie zdrowia,
 • diagnostów laboratoryjnych.

Widać więc, że na jednych specjalistów praca Mińsk czeka niemalże od ręki, a niektórzy mogą mieć problem ze znalezieniem zatrudnienia. Warto wtedy rozważyć przebranżowienie się lub rozszerzyć obszar poszukiwań na całe województwo mazowieckie, a nawet rozejrzeć się za pracą na terenie Polski (w grę wchodzi wtedy praca zdalna). Pod uwagę można wziąć m.in. Grodzisk Mazowiecki, Ożarów Mazowiecki, Maków Mazowiecki, Sokołów Podlaski, centrum Warszawy, Ciechanów, Siedlce, Przasnysz, Żyrardów, Pułtusk oraz wiele innych miast.

Praca dorywcza w Mińsku Mazowieckim

Praca dodatkowa w Mińsku Mazowieckim to świetny sposób na zarobienie dodatkowych środków. Najczęściej podejmują ją uczniowie i studenci, emeryci oraz młode mamy, ale oferty są skierowane także do osób, które interesuje praca po godzinach. Najczęściej dotyczą branż:

 • gastronomicznej (poszukiwani są kelnerzy, barmani i pomocnicy kuchenni),
 • hotelarskiej (zapotrzebowanie jest na pokojówki i pracowników sprzątających),
 • transportowej (chodzi o kierowców taksówek i dostawców jedzenia/cateringu dietetycznego).

Praca dorywcza może przyjmować różne formy. Może to być między innymi praca weekendowa, zdalna lub na pół etatu.

Jaka praca dla studentów w Mińsku Mazowieckim?

W Mińsku Mazowieckim studenci mogą zatrudnić się na stanowiskach takich jak dostawca jedzenia, pracownik magazynowy, kelner, sprzedawca, wykładacz towaru, korepetytor, niania, kasjer czy recepcjonista. Osobom ze statusem studenta najczęściej oferowana jest umowa zlecenie oraz najniższa stawka godzinowa na rękę. W ich przypadku kwota brutto jest jednocześnie kwotą netto, a zatem zarobki są wyższe niż w przypadku pracowników, którzy płacą składki. Na studentów czeka przede wszystkim praca na pół etatu lub w weekendy. Popularna jest również praca zdalna.

Praca w domu Mińsk Mazowiecki

Praca zdalna w Mińsku Mazowieckim czeka na różnych pracowników mińskich branż, np. księgowych, rekruterów, specjalistów ds. księgowości, doradców ds. nieruchomości, specjalistów ds. marketingu oraz konsultantów ds. umawiania spotkań. Na home office mogą pracować ponadto programiści, analitycy internetowi, testerzy oprogramowania, informatycy, testerzy aplikacji mobilnych i webowych, analitycy baz danych, administratorzy baz danych oraz inni specjaliści z branży IT. U wielu z nich w grę wchodzi także praca hybrydowa. Poza tym, wśród mińszczan coraz większą popularnością cieszy się praca chałupnicza. Wiele osób pracuje w domu, składając kartony lub skręcając długopisy.

Oferty pracy Mińsk Mazowiecki – gdzie ich szukać?

Pracę w Mińsku Mazowieckim znajdzie zarówno pracownik fizyczny, jak i specjalista. Informacje o nowych ofertach pracy z powiatu mińskiego i okolic można znaleźć na stronie JobsferaWarszawa.pl. Serwis dopasowuje aktywne ogłoszenia do preferencji użytkownika. Wystarczy, że wybierze on interesujące go stanowisko, wysokość wynagrodzenia, rodzaj etatu (np. pełny etat lub pół etatu) oraz formę umowy (umowa o pracę, umowa zlecenie).

Urząd Pracy Mińsk Mazowiecki – oferty pracy i kontakt

Powiatowy Urząd Pracy Mińsk Mazowiecki oferuje pomoc osobom bezrobotnym i poszukującym pracy. Niektóre z oferowanych form wsparcia to staże, szkolenia, świadczenia pieniężne (np. zasiłek dla bezrobotnych, dodatek aktywizacyjny), dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej, przygotowanie zawodowe dorosłych i inne. Do urzędu pracy mogą zwrócić się także pracodawcy, którzy potrzebują pomocy w poszukiwaniu kandydatów do pracy lub chcą podnieść kwalifikacje i kompetencje swoich obecnych pracowników.

Siedziba PUP mieści się przy ulicy Przemysłowej 4 i działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Osoby zainteresowane mogą skontaktować się z centralą telefonicznie pod numerem 25 759 27 13 lub wysłać wiadomość na jeden z trzech adresów e-mail: wami@praca.gov.pl, wamirynek@praca.gov.pl lub caz@minskmazowiecki.praca.gov.pl.