Wczytywanie...

Praca Warszawa – oferty pracy na JobsferaWarszawa.pl

Praca w Warszawie zapewnia stabilne warunki zatrudnienia i konkurencyjne wynagrodzenie. Zastanawiasz się, jak szybko znaleźć pracę w Warszawie? Chcesz wiedzieć, jak znaleźć dobrą pracę w Warszawie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się wszystkiego na ten temat. Szukaj pracy na stronie Jobsfera Warszawa.

Praca Warszawa – aktualne oferty i rynek pracy

Szukasz pracy w Warszawie? Warszawa cechuje się dynamicznym rynkiem pracy, więc znalezienie zatrudnienia nie powinno sprawiać większego problemu. W stolicy bowiem na każdy 1000 mieszkańców pracują 562 osoby, z czego 52,8 proc. stanowią kobiety, a 47,2 proc. mężczyźni. W mieście główną rolę odgrywa branża usługowa (handel, naprawa pojazdów, transport, zakwaterowanie i gastronomia, informacja i komunikacja) – pracuje w niej 31,3 proc. mieszkańców. Pozostali są zatrudnieni w:

  • przemyśle i budownictwie – 13,1 proc.
  • sektorze finansowym (działalność finansowa i ubezpieczeniowa, obsługa rynku nieruchomości) – 12,1 proc.

Warszawa praca – bezrobocie i najwięksi pracodawcy

Sytuacja na rynku pracy w Warszawie sprawia, że zatrudnienie w mieście znajdzie zarówno pracownik fizyczny, jak i umysłowy, młodszy specjalista i starszy specjalista. Niskie bezrobocie to zaleta życia w stolicy. Obecnie (stan na koniec stycznia 2023 roku) stopa bezrobocia wynosi 1,5 proc. i jest o 0,2 proc. niższa w porównaniu do zeszłego roku.

Czołowi pracodawcy w Warszawie to m.in. Poczta Polska, PKP Polskie Linie Kolejowe, Alior Bank S. A. czy też PGE Polska Grupa Energetyczna. To tutaj mają swoje siedziby największe banki i inne krajowe oraz międzynarodowe firmy, w których standardem jest stabilna umowa o pracę i atrakcyjne benefity.

Praca w Warszawie – zawody deficytowe i nadwyżkowe

Barometr Zawodów podaje, że branże, w których odnotowuje się największy deficyt to:

  • branża budowlana i inżynieryjno-drogowa – Barometr Zawodów podaje, że praca od zaraz w Warszawie czeka na: betoniarzy i zbrojarzy, brukarzy, cieśli i stolarzy budowlanych, dekarzy i blacharzy budowlanych, inspektorów nadzoru budowlanego, inżynierów budownictwa, kierowników budowy, monterów instalacji budowlanych, monterów konstrukcji metalowych, a także murarzy i tynkarzy (w tym regionie budownictwo wciąż rozwija się bardzo dynamicznie);
  • branża IT – aktualne ogłoszenia o pracę w Warszawie są skierowane do: analityków, testerów i operatorów systemów teleinformatycznych, projektantów i administratorów baz danych oraz programistów (to branża o wyjątkowo niskim poziomie bezrobocia);
  • branża medyczno-opiekuńcza – rynek pracy w Warszawie jest otwarty na: fizjoterapeutów i masażystów, lekarzy pielęgniarki i położne, opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych, operatorów aparatury medycznej oraz ratowników medycznych;
  • edukacja – w tej branży pracę znajdą: asystenci w edukacji, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz nauczyciele szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych (praca dla nauczyciela w Warszawie to pewna ścieżka rozwoju z ogromnym zapotrzebowaniem na pracowników);
  • branża finansowo-księgowa – problemów ze znalezieniem zatrudnienia nie powinni mieć samodzielni księgowi oraz specjaliści ds. kadr i płac.

Prace w Warszawie o niskim zapotrzebowaniu

Problemy z zatrudnieniem i znalezieniem ofert pracy w stolicy województwa mazowieckiego mogą mieć z kolei animatorzy kultury i organizatorzy imprez, pracownicy obsługi ruchu lotniczego, a także instruktorzy rekreacji i sportu.

Nadwyżka w tych profesjach to wciąż efekt pandemii. Turystyka i gastronomia to główne branże, które ucierpiały na obostrzeniach. Na rynku pracy znajduje się z tego powodu nadwyżka także kelnerów i barmanów oraz pracowników biur podróży i wszelkiej obsługi turystycznej.

Barometr Zawodów podaje, że na stołecznym rynku zatrudnienia znajduje się zbyt duża liczba absolwentów studiów ekonomicznych. Istnieje też zbyt małe zapotrzebowanie na przewozy samochodami osobowymi w stosunku do poszukujących pracy kierowców z prawem jazdy kat. B.

Oferty pracy Warszawa – gdzie szukać ogłoszeń?

Zatrudnienia w stolicy najlepiej szukać w naszym serwisie JobsferaWarszawa.pl, który grupuje aktualne oferty pracy w Warszawie i okolicy. Strona posiada filtry, które pomagają w jak najlepszym dopasowaniu przeglądanych ofert do preferencji użytkownika. Do wyboru są m.in.:

  • stanowisko,
  • typ umowy (np. umowa o pracę, umowa zlecenie czy praca w oparciu o kontrakt B2B),
  • wymiar etatu (np. pełny etat, część etatu czy staż),
  • tryb pracy (np. praca hybrydowa lub mobilna).

Przykładowo uzupełnione filtry mogłyby wyglądać następująco: pracownik call center – umowa zlecenie – praca zdalna – pół etatu.

Tak uściślone wyniki wyszukiwania skracają czas potrzebny na znalezienie zatrudnienia. Co więcej, jeżeli chcesz otrzymać wyniki z najbliższej okolicy, wybierz opcję „praca Warszawa” i zaakceptuj wybór. Poza tym, na naszym portalu znajdują się opinię o pracodawcach. Na forum można przeczytać wypowiedzi byłych i obecnych pracowników danej firmy, które są wcześniej weryfikowane przez administratorów serwisu. Dodatkowo można wybrać opcję powiadomień o nowych ogłoszeniach, dzięki czemu nie umkną nam żadne najnowsze oferty pracy z Warszawy i okolic.

Oferty pracy w Warszawie można znaleźć również w Urzędzie Pracy m. st. Warszawy.

Urząd pracy w Warszawie – kontakt i adres

Wiele ofert od pracodawców z Warszawy i całego województwa mazowieckiego można znaleźć w urzędzie pracy. W Warszawie znajdują się trzy urzędy pracy, które są przypisane do konkretnych dzielnic:

  • Urząd Pracy m. st. Warszawy (siedziba główna) przy ul. Grochowskiej 171B – nr tel.: 22 391 13 00 / e-mail: kancelaria.grochowska@up.warszawa.pl – obsługiwane dzielnice: Białołęka, Praga Płd, Praga Płn, Rembertów, Targówek, Wawer, Wesoła);
  • Placówka przy ul. Ciołka 10A – nr tel.: 22 391 13 00 / e-mail: kancelaria.ciolka@up.warszawa.pl – obsługiwane dzielnice: Bemowo, Bielany, Mokotów, Ochota, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz;
  • Placówka przy ul. Młynarskiej 37A – nr tel.: 22 391 13 00 / e-mail: mlynarska@up.warszawa.pl – tu znajduje się Dział Ofert Pracy, który zajmuje się m.in. obsługą pracodawców i kwestią zezwoleń na prace sezonową dla cudzoziemców oraz Dział Obsługi Osób Niepełnosprawnych ze wszystkich dzielnic.

Placówki są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Obsługa klientów odbywa się od 8:00 do 15:00.

Najnowsze oferty pracy w Warszawie – co dla studentów?

Warszawa jest największym ośrodkiem akademickim w Polsce. Tutaj uczy się ponad 315 tys. studentów, w tym 6,5 tys. cudzoziemców. Najchętniej wybierany jest Uniwersytet Warszawski, choć inne uczelnie również cieszą się sporym zainteresowaniem, np. Politechnika Warszawska czy Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Największą popularnością cieszą się studia, po których zatrudnienia można szukać w branży finansowej oraz informatycznej. W tym przypadku pracę bez doświadczenia w Warszawie można dostać jeszcze w trakcie studiów.

W związku z dużą ilością młodych ludzi, wiele warszawskich firm jest otwarta na studentów i uczniów. Mogą oni podjąć zarówno pracę dorywczą, jak i odbyć praktyki czy rozpocząć staż. Studenci pracuję głównie w handlu, gastronomii, transporcie, informacji i komunikacji.

Uczący się panowie często wybierają pracę na magazynie lub produkcji, a studentki z kolei zatrudniają się jako opiekunki dziecięce. Warszawscy studenci pracują zwykle na podstawie umowy zlecenie, przy czym stawka osób uczących się co 26. roku życia wynosi tyle samo netto co brutto, ponieważ pracodawca nie musi odprowadzać za nich składek ZUS.

Praca dodatkowa Warszawa

Jeśli nie można lub nie chce się pracować na pełen etat, w stolicy województwa mazowieckiego można znaleźć także pracę dorywczą w Warszawie, np.:

  • weekendową – popularna wśród uczniów i studentów oraz osób, które chcą sobie dorobić; dotyczy stanowisk, takich jak: kelnerka, barman, kierowca taksówki, pokojówka, recepcjonista;
  • na pół etatu – rozwiązanie idealne dla studentów studiów dziennych; ogłoszenia dotyczą najczęściej stanowisk: kucharz, pracownik call center, opiekunka dziecięca, pracownik sprzątający, magazynier;
  • pracę chałupniczą – w sam raz dla młodych mam i emerytów; wykonywana w domu pozwala łączyć zarabianie pieniędzy z innymi obowiązkami; może to być na przykład składanie kartonów, skręcanie długopisów czy pakowanie drobnych przedmiotów.

Praca zdalna Warszawa

Praca zdalna w Warszawie skierowana jest przede wszystkim do specjalistów IT, social media managerów, copywriterów, handlowców, a także konsultantów ds. obsługi klienta. Zdalnie mogą pracować także lektorzy języków obcych, specjaliści ds. SEO, księgowe i informatycy oraz osoby wykonujące pracę chałupniczą.

Jeżeli ogłoszenie nie zawiera informacji na temat możliwości przeprowadzenia zdalnej rekrutacji, a później współpracy zdalnej lub hybrydowej, warto skontaktować się z potencjalnym pracodawcą i dopytać o szczegóły. Pozwoli to na dokonanie wstępnych ustaleń, a przy okazji omówienie najważniejszych kwestii, takich jak np. umowa czy zakres obowiązków.

Praca od zaraz w Warszawie

Praca od zaraz czeka w Warszawie nie tylko w zawodach deficytowych, ale także w branżach, które dynamicznie się rozwijają. Mowa tu przede wszystkim o sektorze informatycznym, IT i telekomunikacyjnym. Są to branże, w których pracodawcy wymagają doświadczenia, ale można także znaleźć oferty, w których kandydatom oferowane są szkolenia wstępne i przyuczenie do wykonywania danego zawodu. Jest to szansa dla wszystkich osób, które stawiają dopiero pierwsze kroki na rynku pracy i nie mogą pochwalić się imponującym CV.

Poza tym, w wielu warszawskich firmach panuje niedobór kadr, dlatego przedsiębiorcy stawiają na rozwój pracowników w wewnętrznych strukturach zgodnie ze standardami firmy już od samego początku kariery.

Praca z zakwaterowaniem Warszawa

Praca z zakwaterowaniem kojarzy się przede wszystkim z letnimi wyjazdami do turystycznych miejscowości. Warszawski rynek pracy jest jednak tak obszerny, że również tutaj można znaleźć zatrudnienie wraz z ofertą zakwaterowania. Mowa tu przede wszystkim o pracy fizycznej na budowie, produkcji lub obsłudze eventów.

Niedobór wykwalifikowanych kandydatów sprawia, że opłacone przez firmę zakwaterowanie może dostać także koordynator, kierownik, lub ekspert w swojej dziedzinie. Pracodawcy są skłonni opłacać pobyt z dala od domu i przekazywać pracownikom dodatki za podróże służbowe.

Ile średnio zarabia się w Warszawie?

Przeciętne wynagrodzenie pracowników warszawskich jest największe w całej Polsce. Średnie wynagrodzenie w stolicy, zgodnie ze wskaźnikiem GUS-u na grudzień 2022, wynosi około 8 813,57 złotych brutto miesięcznie co daje około 6 380 złotych na rękę.

Warszawa od lat znajduje się w czołówce miast z najwyższymi zarobkami. Najlepsze wynagrodzenia otrzymują w Warszawie pracownicy zatrudnieni w branżach: IT, marketing, administracja, bankowość i finanse. Na wysokie zarobki w stolicy może liczyć dyrektor finansowy – jest to około 23 500 zł brutto. Dobrze zarabia także Brand Manager – 12 500 zł brutto oraz architekt IT – 15 500 zł brutto.

Źródła: GUS, Urząd Statystyczny w Warszawie, Barometr zawodów, Sedlak&Sedlak, Polskawliczbach.pl