Wczytywanie...
2024-01-01
Twoje przyszłe zadania:
  • wsparcie interesariuszy wewnętrznych w zakresie zagadnień podatkowych, w szczególności wsparcie osób dokonujących klasyfikacji i księgowania wydatków oraz innych zdarzeń gospodarczych po kontem ich implikacji podatkowych
  • kontrola przestrzegania przepisów oraz procedur podatkowych (umowy zawarte, negocjowane)
  • kontrola prawidłowości założeń podatkowych w przypadku transakcji nietypowych takich jak nowe, rozważane struktury biznesowe i M&A
  • bieżąca analiza rozliczeń w zakresie podatku dochodowego w Budimex SA i spółkach zależnych w tym w podmiotach zagranicznych;
  • współpraca z Kierownikiem podatkowego wsparcia operacyjnego w zakresie: bieżącej analizy zagadnień podatkowych występujących w pionie ekonomicznym produkcji, sporządzania deklaracji podatkowych CIT / VAT/ PCC
  • wsparcie podatkowe pionów operacyjnych w zakresie projektów dotyczących  RET
  • przygotowywanie zestawień dla Grupy Kapitałowej na bazie rozliczeń CIT poszczególnych jednostek, uzgadnianie danych z działem księgowości i kontrolingu, przygotowywanie raportów dla akcjonariusza;
  • współpraca przy sporządzania i aktualizacji dokumentacji cen transferowych
  • współpraca w procesie raportowania MDR
Nasze oczekiwania:
  • wykształcenie wyższe, uprawnienia Doradcy Podatkowego (lub osoba przygotowująca się do zdobycia tych uprawnień);
  • minimum 5 lat doświadczenia w pracy w firmie doradztwa podatkowego lub na stanowisku związanym z rozliczaniem podatku VAT i CIT – dodatkowym atutem będzie doświadczenie w tym zakresie zdobyte w branży związanej z budownictwem;
  • znajomość przepisów podatkowych oraz umiejętność stosowania ich stanach faktycznych dotyczących działalności budowlanej;
  • podstawowa wiedza z zakresu rachunkowości;
  • minimum dobra znajomość języka angielskiego (konieczny do kontaktów z akcjonariuszem);
  • dobra znajomość programów MS Excel, MS PowerPoint, MS Word;
  • chęć nieustannego rozwoju, gotowość do podejmowania wyzwań, umiejętność wychodzenia z inicjatywą i konsekwentnej realizacji danego pomysłu
  • myślenie analityczne oraz umiejętność efektywnego zarządzania czasem.
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Typ etatu
Pełny etat
Branża
Budownictwo
Liczba pracowników
6939
Założone w
1968
Miasto
Warszawa